Новини

Створено: Середа, 27 вересня 2017, 22:07

Асоціація зоопарків та акваріумів Австралії отримала грант у розмірі 40 000 доларів США для підтримки Національної природоохоронної програми (NESP), спрямованої на збереження рідкісної австралійської плямистої риби (Brachionichthys hirsutus Lacepede, 1804) від вимирання, шляхом створення програм для розведення в штучних умовах та випущення риб цього виду з розплідників в природнє середовище існування.

 Даний вид мешкає у піщаному морському дні прохолодних вод естуарію річки Дерунт в Тасманії і знаходиться на межі вимирання. Окрім того, що характерною особливістю цих риб є наявність видозмінених грудних плавців, що нагадують руки, якими вони користуються для пересування морським дном, ці істоти відомі як перші морські риби, яким було офіційно надано статус виду, що знаходиться на межі зникнення (Critically Endangered) за міжнародною класифікацією IUCN.

Програма відновлення цього виду буде передбачати здійснення моніторингу існуючих популяцій та визначення відповідного числа особин для штучного розведення, які будуть переміщені в Мельбурнський акваріум та аквакомплекс Seahorse World у Тасманії, де наразі розробляється методика їх розведення. Іншим важливим напрямком роботи гранту буде розробка спеціальних еко-причалів для моторних човнів, адже технології побудови причалів, в ХХ та початку ХХІ століття призвели до руйнування природних місць мешкання цих риб в естуарії. Локалітети випущення риб включатимуть ареали, де вид вже став вимерлим. Також учасники програми будуть проводити лекції, семінари та конференції з метою підвищення обізнаності як пересічного населення так і представників наукової спільноти про загрозливе становище виду.

На сьогоднішній день зоопарки та акваріуми є більш важливими для роботи, що виконується в площині природоохорони, ніж коли-небудь раніше, рятуючи дику природу, долучаючись до захисту природних ареалів та беручи участь у подібних програмах по розведенню, стаючи необхідними базами для відновлення чисельності диких популяцій видів, що перебувають під загрозою зникнення.

Інформацію nf фотографії взято з http://www.zooaquarium.org.au/index.php/spotted-handfish/