Новини

Створено: Неділя, 07 січня 2018, 18:42

Зима в зоопарку «Асканія-Нова»

Вольєри зоопарку «Асканія-Нова» на зимовий період майже не переоснащують. Вхід до зоопарку за попереднім замовленням у будні дні. В холодний період року у вольєрах екскурсійного маршруту залишаються лише ті тварини, які витримують наші кліматичні умови, а більшість птахів та копитних знаходиться у приміщеннях.

Натомість на ставках зоопарку (їх загальна площа понад 13 га) взимку скупчуються тисячі птахів різних видів (на фото скупчення крижня), значна частина яких прилітає з інших регіонів. Частина поверхні одного із ставків не вкривається льодом навіть у найсильніші морози, тому птахи масово скупчуються у цьому місці.

У загонах степової ділянки «Великий Чапельський під» (площа 2376 га), що межує із зоопарком, взимку знаходиться понад тисяча копитних, у т.ч. більше 500 сайгаків, стада бізона американського, оленя благородного, оленя плямистого, лані європейської, кулана туркменського, коня Пржевальського, муфлона європейського. Для захисту тварин від сильних холодних вітрів встановлюють дерев’яні щити. При необхідності (випадання снігу тощо) копитних підгодовують сіном, яке розкидають у різних місцях, щоб уникнути конфліктів між різними видами тварин. За значних морозів щодня рубають лід на водопоях.

Сайт зоопарку http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua/