Новини

Створено: Середа, 07 лютого 2018, 12:36

«Це не власність Миколаєва», - Топчий розповів, з яких причин вивозяться тварини із зоопарку

Миколаївський зоопарк може віддавати тварин в інші міста і країни, так як це передбачено в рамках програми збереження рідкісних видів тварин Європейської асоціації зоопарків та акваріумів. Про це в ході засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста, повідомив директор зоопарку Володимир Топчий. Так, депутати поцікавилися, на якій підставі Миколаївський зоопарк передав кудись дитинча далекосхідного леопарда. На що директор зоопарку відповів, що вони всього лише дотримуються умов Європейської асоціації зоопарків та акваріумів.

По Європейській програмі розведення тварин Миколаївський зоопарк можемо отримати якусь тварину або пару тварин безкоштовно. В даному випадку мова йде про далекосхідного леопарда. У нас в Україні таких тварин живе всього пару штук. Самцю отримали з Чехії, самку з Новосибірська - безкоштовно, ми відплатили тільки транспортні витрати. Відповідно до міжнародних правил і договором ці тварини є власністю загальноєвропейської програми. Це не власність Миколаєва. Весь молодняк народжений від цієї пари, є власністю міжнародної програми. Поки молодняк росте, ми за ним доглядаємо, годуємо. Ми отримали розпорядження координатора, що самка далекосхідного леопарда повинна виїхати на Далекий Схід в Росію. І вона поїхала в минулому році, а зовсім недавно виїхав самець, який у нас народився. Ми виконали свої зобов'язання, - пояснив директор зоопарку.

Нагадаємо, що Миколаївський зоопарк в рамках європейської програми відправив до французького «Парк кішок» амурського леопарда.