Новини

Створено: Неділя, 01 квітня 2018, 12:35

21.03.2018 на базі Черкаського міського зоологічного парку під егідою УАЗА відбувся семінар/практикум «Отруйні рептилії та правила поводження з ними». В роботі семінару/практикуму прийняли участь представники Київського зоологічного парку загальнодержавного значення, КУ «Харківський зоопарк», ТОВ "Біон терраріум центр" та Черкаського міського зоологічного парку.

Семінар відкрила Скорич Людмила Олексіївна – лікар анастезіолог-реаніматолог першої міської лікарні в місті Черкаси. Вона розповіла про класифікацію зміїних отрут, ознайомила слухачів зі схемою дії цих отрут на людський організм, та першою допомогою при укусах отруйних змій до прибуття лікаря.
Продовжив семінар директор Черкаського міського зоологічного парку Ван Євгеній Леонідович. У своїй доповіді «Отруйні тварини та правила поведінки з ними» основну увагу зосередив на техніці безпеки під час роботи з отруйними зміями, ознайомив слухачів з інструментарієм для відлову та фіксації тварин. Також, висвітлив рекомендації по роботі з отруйними членистоногими (скорпіони та павуки).
Провідний фахівець ТОВ "Біон терраріум центр" – Неїжко Іван Павлович ознайомив усіх слухачів з роботою з отруйними зміями із власного досвіду – як уникнути укусів та з основними заходами безпечної роботи під час проведення різних маніпуляцій з цими тваринами. Крім того, були проведені бесіди зі присутніми спеціалістами відносно утримання отруйних змій та правилами поведінки з ними. Колективно розглянули питання відносно обладнання експозицій з отруйними зміями. Відбулася дружня професійна дискусія стосовно догляду за цими тваринами та відносно техніки безпечної роботи з ними. 
Другу частину семінару, яка носила практичний характер розпочав директор зоопарку Ван Євгеній Леонідович. Ознайомив учасників з практичними методами роботи на прикладі різних видів отруйних змій, які утримуються в акватераріумній експозиції Черкаського міського зоологічного парку (кобри – індійська, моноклева, єгипетська; бушмейстер, гадюка шумляча та гримучник карликовий). 
Семінар завершився обговоренням умов утримання отруйних змій в зоопарках та екскурсією по території Черкаського зоопарку.