Рівненський зоологічний парк
загальнодержавного значення

м. Рівне вул. Київська, 110
33027 Україна
Тел./факс: (0362) 28-84-83,
Тел.: (0362) 28-86-47

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційний сайт
Facebook
ВК

Унікальний куточок живої природи, розміщений на рельєфній парковій території. Основна частина зоопарку – це залишки старого фруктового саду та єдиний в межах міста природний лісовий масив площею 11,6 га. Один з 7 зоологічних парків загальнодержавного значення в Україні і єдиний в західному регіоні.

Колекція тварин нараховує більше 180 видів з усіх континентів земної кулі, 24 з яких занесені до Міжнародних Червоних книг. Представлені леви, тигри та інші великі котячі, примати, копитні та птахи. Діє Екзотаріум. У вольєрі "Бабусине подвір'я" дозволено годувати і брати на руки домашніх тварин. На території зоопарку знаходиться більше 130 видів деревних, чагарникових та трав’янистих рослин.

В літній період працюють атракціони, На території споруджено великий ігровий майданчик для дітей, облаштовані лавки та столики, працює магазин з усім необхідним для комфортного відпочинку. На пам'ять про зоопарк є можливість придбати сувеніри. Після прогулянки по мальовничому парку приємно відпочити в затишному кафе "Ведмедик". На даний момент зоопарк є улюбленим місцем сімейного відпочинку рівнян та гостей міста. З початку сезону в зоопарку кожні вихідні і святкові дні працюють атракціони «Шапіто» та «Верхова їзда», які приносять радість дітям та дорослим.

Сучасний зоопарк-це особливий природний комплекс в системі міста, що поєднує в собі природне середовище та штучні споруди та служить для утримання різних видів тварин в умовах неволі. Основними задачами, які постають перед зоопарком є: утримання та демонстрація живих представників дикої фауни, освітня та виховна робота, збереження та розведення рідкісних та зникаючих видів, науково-дослідницька робота по вивченню біології диких тварин.

Також продовжуються заняття з іпотерапії з дітьми-інвалідами та вродженими вадами . Для цих занять, які проходять на благодійній основі, відводиться 3 дні на тиждень. Дітки мають змогу спілкуватися з тваринами, завдяки чого мають позитивний вплив на психологічний та фізичний стан.

У 1998 році Указом Президента України Рівненському зоопарку присвоєно статус об'єкта природо заповідного фонду загальнодержавного значення.